Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunValorant Karşılaşmayı Yeniden Kurma Sur Verme

Valorant Karşılaşmayı Yeniden Kurma Sur Verme

Valorant oyuncuları için haksız rekabet olmaması adına bir oyun mekaniği mevcut, Valorant sur verme. Valorant karşılaşmayı yeniden kurma nasıl yapılır diye soruyorsanız ilgili içeriğimizde aradığınız yanıtı kesinlikle bulacaksınız. Bu süreçte merak ettiklerinize yanıt vereceğiz.

Valorant Karşılaşmayı Yeniden Kurma Nedir?

Çoğu dereceli sistemi olan rekabetçi oyunda eksik kalma gibi durumlarda karşılaşmanın henüz başındaysanız karşılaşmayı yeniden kurabilirsiniz. Eksik sayıda oyuncu ile karşılaşmaya devam etmemek 1.07 yamasıyla yeni bir mekanik Valorant’a eklendi. Valorant karşılaşmayı yeniden kurma işte tam olarak bu işe yaramaktadır.

Valorant Karşılaşmayı Yeniden Kurma Nasıl Yapılır?

Valorant Karşılaşmayı Yeniden Kurma Nasıl Yapılır?

Tabi yeniden kurma adımlarını eksiksiz atmak istiyorsanız öncelikle Valorant karşılaşmayı yeniden kurma nasıl yapılır biliyor olmalısınız. Aşağıdaki adımları attığınızda hiçbir sorun yaşamadan Valorant karşılaşmasını yeniden kurabilir, eksik oyuncuyla Valorant oynayıp karşılaşmadan puan ve lig kaybıyla ayrılmaktan kurtulabilirsiniz.

  • Bir Valorant karşılaşmasına girdikten sonra eksik olup olmadığınızı kontrol edin.
  • Eğer eksik oyuncu varsa ve ilk tur başladıysa ikinci turun başını bekleyin.
  • İkinci tur başlamadan hemen önce, satın alma aşamasında sohbet /yenile veya /remake yazın.
  • Yenile yazdıktan sonra karşılaşmayı yenile oylaması başlayacaktır.
  • Takımınız oy hakkını olumlu yönde kullanırsa karşılaşma iptal olacak ve yeniden başlayacaktır.
  • Eğer Valorant Smurf hesabınızdaysanız Valorant sur vermek yerine 4v5 karşılaşma taşımayı deneyebilirsiniz.

Oylama sırasında takım arkadaşlarınızdan iki kişi yeniden kurmaya hayır derse veya yeniden kurma oylaması satın alma aşaması sonuna kadar bitmezse oylama iptal olur. İptal olan oylamalarda ise yeniden kurma işlemi başarısız olur. Eksik olsanız da dört kişi oynamak zorunda kalır, bir daha oylama yapma şansınızı da kaybedersiniz.

Valorant Erken Sur Verme

Valorant gibi FPS oyunlarında, rekabetçi oyunlarda geri dönülmeyecek karşılaşmalarda sur vermek oldukça normal bir davranıştır. Ancak Valorant karşılaşmayı yeniden kurma konusunda bahsedeceğimiz erken sur verme biraz daha farklı bir mekaniktir.

İçeriğimizin başında bahsettiğimiz gibi erkenden eksik kalan takımlar erken sur verme mekaniğini kullanarak karşılaşmanın yeniden kurulmasını sağlayabilir. Yeniden kurmada, erken sur vermede takımlar tamamen dağılır ve başka bir karşılaşmaya geçmek için ana oyun ekranına, lobiye dönersiniz.

Valorant Yeniden Kurunca Puan Gider Mi?

Valorant Yeniden Kurunca Puan Gider Mi?

Artık Valorant karşılaşmayı yeniden kurma nasıl yapılır biliyorsunuz peki bu adımları takip ettiğinizde puanlarınız gidecek mi, lig düşer misiniz diye hiç düşündünüz mü? Valorant yeniden kurma işlemleri sonucunda yeniden kuran takımdan puan gitmez, karşı takım da puan kazanmaz. Karşılaşma berabere bitmiş olarak kabul edilir.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir