Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTelegramTelegram Gizli Sohbet Nedir?

Telegram Gizli Sohbet Nedir?

Telegram, çıkış amacı gizlilik ve güvenlik olan online mesajlaşma uygulamasıdır. Temel amacını daha sağlama almak içinse Telegram gizli sohbet çıkmıştır. Sizlere bu yazımızda Telegram gizli sohbet nedir ve nasıl kullanılır aktarmaya çalışacağım.

Telegram Gizli Sohbet Nedir?

Telegram Gizli Sohbet Nedir?

Telegram zaten yeterince güvenliyken, bu gizli sohbette nedir dediğiniz duyar gibiyim. Telegram gizli sohbet, sohbet mesajlarınızı sadece 1 alıcı ve 1 verici kullanarak daha güvenli hale getirdiği uçtan uca şifrelenmiş güzel bir özelliktir. Bunun anlamı mesajlara sohbet eden kişiler dışında başka hiç kimsenin erişiminin olmamasıdır.

Gizli sohbetin tabi ki daha başka özellikleri de bulunmaktadır. Örneğin, gizli sohbette mesajları başkasına iletemezsiniz. Başlıca özelliklerinden bir diğeri ise mesajların kendi kendini yok etmesidir. Ayrıca ekran görüntüsü aldığınızda da uyarı mesajı sohbette gözükür.

Mesajların kendini silmesini istiyorsanız bunu kendinizin ayarlaması gerektiğini unutmayın. Telegram zamanlı mesajla birlikte ayarladığınız süreden sonra mesaj kendini siler.

Telegram Gizli Sohbet Nasıl Açılır?

Telegram Gizli Sohbet Nasıl Açılır?

Telegram gizli sohbet açmak gayet kolaydır. Resimde de gördüğünüz gibi gizli sohbeti başlatacağınız kişinin adının üstüne tıklayın, açılan pencerede 3 nokta daha fazla seçeneğini göreceksiniz ve oradan ‘Gizli sohbet başlat’ kısmına tıkladığınızda gizli sohbet başlayacaktır.

Gizli sohbette yapmanız gereken ikinci şey ise ‘Mesaj yazın’ kısmından atılan mesajların kaç saniye yada gün, hafta sonra silineceğini seçmenizdir. Bu noktada artık sohbette ekran görüntüsü almaya çalışsanız bile boş bir ekranla karşılacaksınız. Gizli sohbet cidden aşırı güvenli bir yapıya sabit.

Ayrıca isterseniz yine mesaj içinde karşı kişinin kullanıcı adına tıklayıp, daha fazla butonundan mesajları temizle seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Telegram Gizli Sohbet Nasıl Kapatılır?

Telegram Gizli Sohbet Nasıl Kapatılır?

Gizli sohbet kapatma işlemini, sohbet listesinden ilgili gizli sohbeti sola kaydırarak çıkan seçenekler üzerinden silebilirsiniz veya bu seçeneklerden geçmişi temizleyi kullanıp tüm mesajları silebilirsiniz.

Telegram Gizli Sohbet Gerçekten Güvenli Mi?

Gizli sohbet gerçekten inanamayacağınız kadar güvenlidir. Gerek bize sunmuş olduğu mesaj silme özellikleriyle gerek kendi sistemsel açısından sadece 2 kişi arasında alıcı verici görevi görerek sunuculara erişim olmadan mesajları iletebilmesi konusunda oldukça güvenlidir.

Tabi ki erkek sevgilinizin başka bir kızla gizli sohbet kullanmasını kastediyorsanız orasını biz bilemeyiz. Gizli sohbet özellikleri şimdilik bu kadar yeni bir güncelleme olduğunda sizlere detayları aktarmaya devam edeceğiz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir