Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaDijital PlatformlarSpotify Dinleme Geçmişi Silme

Spotify Dinleme Geçmişi Silme

Spotify, sizlere daha iyi bir dönüş sağlamak için dinlediğiniz şarkıları log olarak kaydeder ve sizlere bunların karışık bir versiyonunu çalma listesi halinde sizin için sunar. Müzik ilgi alanlarını gizlemek için yapmanız gereken ilk şey Spotify dinleme geçmişi silmek olmalı.

Ancak bir çok kişi spotify dinleme geçmişini nasıl sileceğini henüz bilmiyor. Bu içerik spotify dinleme geçmişini silmek ve gizliliğini korumak amacıyla oluşturulmuştur.

Spotify Dinleme Geçmişini Silebilir Miyim?

Maalesef son güncellemelerden sonra spotify artık dinleme geçmişinizi silmenize izin vermiyor. Spotify hesabınızı silmek dinleme geçmişinizi silmenin tek yolu olarak gözüküyor. Dinleme geçmişinizi silemeseniz bile onu gizlemeniz mümkündür, böylece istemediğiniz kişiler tarafından görüntülenemeyecek. Ayrıca beğenilen şarkılarınızı da silmeyi unutmayın.

Android Spotify Dinleme Geçmişi Silme

Spotify son güncellemeyle beraber dinleme geçmişini engellediğini söylemiştik, uygulama sürümünüz hala eskiyse bu mümkün olabilir. Yine dinleme etkinliği devre dışı bırakabilir ve gizli oturumlarda dinleme geçmişinizi silebilirsiniz.

  • Sağ üste ayarlar ikonuna tıklayın,
  • Gizlilik ve Sosyal bölümüne gelin,
  • Ardından ‘Dinleme etkinliği’ kapalı konuma getirin,

Artık dinlediğiniz şarkılar arkadaşlarınızla paylaşılmayacak. Ayrıca burada yine ‘En son çalınan sanatçılar’ kısmınıda kapalı hale getirebilirsiniz.

Iphone Spotify Dinleme Geçmişi Silme

Iphone Spotify Dinleme Geçmişi Silme

Daha öncede söylediğimiz gibi Spotify dinleme geçmişi temizlemeye izin vermiyor. Bunun için yapmamız gereken gizli oturumları ve dinleme etkinliğini devre dışı bırakmak olacak.

  • Sol üste bulunun profil ikonuna tıklayın,
  • Ardından ‘Ayarlar ve Gizlilik’ tıklayın,
  • Açılan pencerede ‘Gizlilik ve Sosyal’ bölümüne gelin,
  • Burada ‘Gizli oturum’ ve ‘Dinleme etkinliği’ kısımlarını kapalı hale getirin,

Dilerseniz ‘en son çalınan sanatçıları’ da kapalı hale getirerek profilinizde en son çaldığın şarkıların gözükmesini engelleyebilirsiniz.

Spotify Ne Kadar Süre Geçmişi Saklar?

Spotify dinleme geçmişinizi 3 ay sürecek şekilde saklamaya devam eder. Her yeni bir gün dinlemeniz üstüne yazılarak devam edecektir. Bilgisayar sürümlerinde ise bu sadece 50 şarkıdır.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir