Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaYazılımiOSiOS 18 Almayacak Telefonların Listesi

iOS 18 Almayacak Telefonların Listesi

İşletim sistemi güncellemesinin tarihi yaklaştıkça eski iPhone kullanıcıları iOS 18 almayacak telefonların listesini merak etmeye başlıyorlar. Kullandığınız Apple ürününün iOS 18 alamayacak olmasından korkuyorsanız listemizi inceleyerek korkunuzun haklı veya haksız olduğunu öğrenebilirsiniz.

iOS 18 Almayacak Telefonların Listesi

iOS 18 Almayacak Telefonların Listesi

Apple, dünya üzerinden en çok aktif kullanıcıya sahip markaların başında gelmektedir. Android yerine tercih edilecek yeni ve kaliteli bir işletim sistemi ile karşımıza çıktığından beri büyük beğeni toplayan markanın işletim sistemi gün geçtikçe güncellenmeye, gelişmeye devam ediyor. Bu bağlamda iOS 18 ne zaman çıkacak sorusu sorulmaya başladığına göre çoğu kullanıcı desteklenen ve desteklenmeyen cihazları da merak ediyor.

  • iPhone X
  • iPhone 8
  • iPhone 7
  • iPhone 6S
  • iPhone 6
  • iPhone 5S
  • iPhone 5
  • iPhone 4S
  • iPhone 4
  • iPhone 3G

Yukarıdaki listede gördüğünüz tüm Apple ürünlerinin iOS 18 almayacak telefonlar olarak listelenecek olmasından dolayı hayal kırıklığı yaşıyor olabilirsiniz. Ancak henüz resmi bir açıklama olmadığı için hemen ümidinizi kaybetmemelisiniz. iOS 18 alacak telefonlar listemizi düzenli takip edecek olursanız yeni güncellemeleri hızlıca öğrenebilirsiniz.

Telefonum Neden iOS 18 Alamıyor?

iOS 18 desteklemeyen telefonlar listesinde kendi telefonunuzu görüyorsanız doğal olarak telefonum neden iOS 18 alamıyor diye soruyorsunuzdur. Aslında çoğu Apple ürününün iOS güncellemelerine yetecek potansiyeli var. Ancak şirket politikaları gereği gerçekten kaliteli bir hizmeti sunmak istiyor ve düşük potansiyelden uzak durmak istiyorlar.

Belirli bir sürümden eski olan iPhone cihazları, Apple ürünleri iOS 18 güncellemelerini, iOS 18 işletim sistemini kaldıracak güçte olmadığı için, destek verilmesi imkansıza yakın olduğu için sahip olduğunuz her Apple ürünü iOS 18 alamıyor. Bu durum eski ürün sahipleri için kötü gibi görülse de çözümsüz sorunlarla uğraşmaktan çok daha iyi olduğundan emin olabilirsiniz.

iOS 18 Gelmeyen Telefonlara Ne Olacak?

Sizlerle iOS 18 almayacak telefonların tamamını paylaştık, yani artık telefonunuzun iOS 18 destekleyip desteklemediğini biliyorsunuz. Öyleyse, iOS 18 gelmeyen telefonlara ne olacak? Aslında hayatınızda pek bir değişiklik olmayacak. Sadece yeni işletim sistemi için gelen güncellemeyi cep telefonunuza indiremeyecek, yeniliklerden faydalanamayacaksınız.

Daha uzun bir süre zarfında ise artık telefonunuzdan tamamen Apple desteği kalkacak ve çok eski iPhone’larda olduğu gibi telefonunuz kullanım dışı haline gelecektir. Bu süreç için önünüzde daha çok uzun bir zaman olduğunu söyleyebiliriz. Şimdilik endişeye mahal yok.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir