Cuma, Haziran 7, 2024
Ana SayfaTeknolojiXiaomiXiaomi Arama Ekranı Ayarları, Değiştirme

Xiaomi Arama Ekranı Ayarları, Değiştirme

Günümüzde oldukça popüler hale gelen Xiaomi marka telefonlar, Android işletim sistemi kullanması sebebiyle pazarda büyük bir pay sahibi. Bu rehberimizde sizlere xiaomi arama ekranı ayarları nasıl yapılır, ne tür arama ekranı değiştirme, tam ekran yapma ve buna benzer şeyler nasıl yapılır anlatıyoruz.

Xiaomi Arama Ekranı Ayarları

Öncelikli olarak xiaomi arama ekranı ayarları nereden değiştirilir buna bakalım ve ardından sizlere birbirinden değişik arama ekranı özelliklerini sırasıyla sunalım.

Xiaomi Arama Ekranı Ayarları, Değiştirme

Xiomi arama ekranı ayarlarına erişim iki farklı yolla yapılabilir. İlki arama ekranındayken sol alta bulunan menü ikonuna tıklayarak, ardından ayarlaya tıklayabilirsiniz. İkincisi ise Ayarlar -> Sistem Uygulamaları -> Arama ayarları adımlarını takip ettiğinizde yine arama ekranı ayarlarına ulaşmış olursunuz.

Xiaomi Otomatik Kayıt Etkinleştirme

Xiaomi, bizlere telefon görüşmelerini kaydetmemiz için iki seçenek sunuyor. Bunlardan birincisi manuel olarak her aramada konuşmayı kaydetme seçeneği iken ikincisi ise tüm konuşmalarınızı otomatik olarak kaydetmektir.

Xiaomi Otomatik Kayıt Etkinleştirme

Xiaomi telefonlarda manuel olarak aramayı kaydetmek için kayıt ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Xiaomi Otomatik Kayıt Etkinleştirme

Otomatik kaydetmek için ise daha önce geldiğimiz arama ekranı ayarları menüsünden ‘Arama Kaydı’ -> ‘Aramaları otomatik kaydet’ seçeneğini aktif hale getirin. Bundan sonra telefon görüşmeleriniz otomatik olarak kaydedilecektir.

Gelen Aramalar Flash Ayarı

Normal şartlarda bu özellik erişebilirlik ayarlarında bulunması gerekirken Redmi cihazlarda farkılık göstererek xiaomi arama ekranı ayarları kısmında bulunur. Bu ışıklı özellik ile birlikte telefonunuz çaldığında flash yanıp sönmeye devam edecektir. Flash ayarını etkinleştirmek için Arama Ayarları -> Gelen Arama Ayarları -> Telefon çaldığında yanıp söndür, seçeniğini aktif edelim.

Xiaomi Arama Ekranı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Xiaomi arama ekranı değiştirme işlemini yapmak için öncelikle, Ayarlar -> Sistem uygulamaları -> Arama ayarları kısmına geliniz. Aslında istediğiniz tüm arama ekranı değişiklikleri bu kısımda mevcuttur. Sizin detaylı olarak gelen arama üzerinde yapmak istiyorsanız, açılan menüden ‘Gelen Arama Ayarları’ kısmına girebilirsiniz.

Buradaki arama ekranı değiştirme ayarları Xiamo telefonunuz tam ekran veya mini ekran yapmanızı sağlayacak özellikleri bulabileceğiniz yerdir. Bir çok özelliğe arama ayarları kısmından erişmeniz mümkündür.

Xiaomi Arama Ekranı Arkaplanı Değiştirme

Varsayılan arama ekranı arkaplanı hoşunuza gitmediyse xiaomi arama ekranı arkaplanı değiştirme mümkündür. Ancak bu ayarı yaptıktan sonra arka planda kullandığınız duvar kağıdınız ne ise arama ekranı arkaplanıda o olacaktır.

Bir duvar kağıdını arama ekranı arkaplanı olarak eklemeyeseniz de kilit ekranı duvar kağıdınızı değiştirerek bunu yapabilirsiniz.

Xiaomi arama ekranı arkaplanı değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Ayarlar’a gelin,
  • Ardından ‘Sistem Uygulamarı’,
  • Açılan pencerede ‘arama ayarları’ bölümüne gelin,
  • Gelişmiş ayarlar’a tıklayın,
  • Gelen arama arka planına tıklayın,

Bu kısımda iki seçenek göreceksiniz birincisi zaten ilk gelen ayar ikincisi ise kilit ekranı duvar kağıdı seçeneğidir. Bunlardan ikincisi kilit ekranı olanı seçiyoruz ve artık arama ekranı arka planımız değişmiş oluyor.

Xiaomi arama ekranı ayarları ve arama ekranı değiştirme dışında bilmek istediğiniz ayarlar olursa bizlerle yorumlar kısmından iletişime geçebilirsiniz.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir