Pazar, Mart 24, 2024
Ana SayfaOyunPesPes Oyunu Nedir? Pes Atmak Ne Demek?

Pes Oyunu Nedir? Pes Atmak Ne Demek?

Pes yeni nesillerin bilemeyeceği artık mazide kalan hüzünlü duygularla hatırladığımız, eski nesil futbol oyunudur. PES atmak ne demek ve pes oyunu nedir gibi genellikle yeni nesillerin sorduğu soruları cevaplamak için bu içeriği oluşturuyoruz.

PES Oyunu Nedir?

PES, Konomi tarafından 90 sonlarında geliştirilen Winning Eleven serisinin devamı niteliğinde ortaya çıkmış olan ve en son PES 2017 ile bize veda eden bilgisiyar oyunudur.

Pes Oyunu Nedir? Pes Atmak Ne Demek? PES 2013

Aslında PES 2017 yılında eskiden olduğu gibi piyasada tutunmak için isim değişikliğine giderek adını EFootball PES yapmıştır. Bunun sebebi ise yeni nesil FIFA futbol oyunuyla rekabette tekrar yeni bir marka yaratmaktı. Tabi ki yine başarılı olamadılar ve insanların aklında kalan, hala oynadıkları PES 2013 kaldı.

PES Atmak Ne Demek?

Pes oynamak sokak ağzıyla birlikte 2010’lı yıllarda piyasa lideri olan PES için artık PES atmak olarak anılmaya başlanmıştı. Pes atmak, hadi gel bir maç PES oynayalım manasına gelmektedir.

Günümüzde artık bu lafı bilenlerin sayısı sadece eskiden PES oynayanların sayısına eşit ve artık unutulmaya yüz tutmuştur. Arkadaşlarınızla Pes atarken hangi taktiği seçeceğinize eFootball PES 2024 en iyi dizilişler adlı içeriğimizden karar verebilirsiniz.

PES Ne Demek?

PES, Konominin yarattığı PRO Evulation Soccer ismini kısa olarak söylemek için kullanılan bir kısaltmadır. PES açılımı az önce de söylediğim gibi PRO Evulation Soccer’dır. Pro evulation Soccer türkçesi ise, futbolda mükemmel evrim diyebiliriz. Tabi isminin hakkını veremeyip artık aramızda bulunmuyorlar.

Oyun hayatına yeni isimle devam PES, EFootball PES ile birlikte umarım başarılı olup, bize eski PES oyunundaki tadı tekrar yaşatır ve nesile PES atmak nedir kavramını tekrar öğretir.

PES Oynamak Ücretsiz Mi?

PES atmak ne demek, PES ne demek öğrendiğinize göre artık ilginizi çeken bu oyunu oynamaya geçebilirsiniz. Tabi oyuna sahipseniz… Yıllardır ülkemizde en çok kopya satan oyunlardan bir tanesi olan PES artık ücretsiz bir oyundur. Günümüzde adını eFootball PES olarak sürdüren seri tamamen ücretsiz olarak Steam üzerinden oynanabilir.

Alakalı İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir